Hasan NasrullahLübnan

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah: Herhangi bir İsrail saldırısına derhal yanıt vereceğiz

Lübnan Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri, ”Bu ülkedeki seçimler, bizi herhangi bir İsrail saldırısına tepki vermekten alıkoyamaz ve herhangi bir İsrail saldırısına derhal karşılık veririz.” dedi.

Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, Cuma günü Dünya Kudüs Günü vesilesiyle yaptığı konuşmada, Lübnan direnişinin hazırlığın zirvesinde olduğunu belirterek “siyonist İsrail tarafından en ufak bir hatanın yapılması durumunda, düşman, hızlı ve doğrudan bir tepkiyle karşı karşıya kalacaktır.” dedi.
“Filistin’i unutmayacağız” diyen Nasrullah, ”Filistin meselesi, dinimizin, inancımızın ve onurumuzun bir parçasıdır” dedi.

Siyonist rejimle ilişkilerin normalleşmesi sürecine karşı çıkılması gerektiğini vurgulayan Nasrullah, ”Bugünlerde tanık olduğumuz en büyük ikiyüzlülüğü, Fars Körfezi ülkelerinin siyonist İsrail ile ilişkilerinin Filistin halkına hizmet olarak görmesidir.” dedi.

”Bir gün Kudüs’te namaz kılacağız” diyen Nasrullah, Siyonistleri ve düşmanların bu günü çok uzakta gördüğünü ama bizler için çok yakın olduğunu söyledi.

Hizbullah Genel Sekreteri ayrıca İslam İnkılabı Rehberi’nin Kudüs’le ilgili dünkü açıklamasına atıfta bulunarak, bunun Filistin’i ve bölgedeki direniş hareketlerini desteklemeye ciddi ve kesin bir bağlılık gösterdiğini ortaya koyduğunu belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Mayıs 2022 (4) içerik yüklenmiştir.