İşgalci İsrail RejimiFilistin

Hızma beldesinde bir İsrailli taşlı saldırıda yaralandı

Kudüs’e bağlı Hızma ve Silvan beldelerinde dün akşam saatlerinde işgal güçleriyle çatışmaların yaşandığı ve Filistinli gençlerin bir İsrail otobüsünü taşladıkları ifade edildi.

Kudüs’ün kuzeyindeki Hızma beldesinde işgalcilere ait bir otobüsün Hızma kontrol noktası yakınlarında Filistinli gençlerin taşlı saldırısına uğradığı ve otobüs şoförünün yaralandığı belirtildi.

İşgal rejiminde yayınlanan Yediot Ahronot gazetesi, Aralık ayında Hızma kontrol noktası yakınlarında 41 taşlı saldırı gerçekleştirildiğini, söz konusu saldırılarda 7 şoförün yaralandığını ve 17 otobüste de maddi hasar meydana geldiğini yazdı.

Hızma beldesini coğrafi çevresinden soyutlayan işgal rejimi, 2004 yılında ırkçı ayrım duvarının tamamlanmasından bu yana belde sakinlerinin Kudüs kentine ulaşmalarına engel oluyor.

Dün akşam ayrıca Mescid-i Aksa’nın güneyindeki Silvan beldesinde işgal güçleriyle belde sakinleri arasında şiddetli çatışmaların yaşandığı kaydedildi.

Kudüslü kaynaklar, işgal güçlerinin Silvan beldesine baskın düzenlediğini ve çıkan çatışmada işgal askerlerinin belde sakini gençlerin üzerine plastik mermi ve göz yaşartıcı bomba yağdırdığını söyledi.

Kaynaklar, Filistinli gençlerin de işgal güçlerine taşlarla ve havai fişeklerle karşılık verdiklerini bildirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.