İran

Hordad, İran milletinin tarih yazdığı aydır

İran İslam Cumhuriyeti Hükümet Sözcüsü Ali Rabii, Hordad’ın kadim İran milletinin tarih yazdığı ve kader belirleyen ay olduğunu belirtti.

Dün vide konferans aracılığıyla düzenlediği basın toplantısında konuşan Rabii, İran milletinin darbeler, savaşlar, suikastlar, yaptırımlar ve ekonomik savaşları geride bıraktığına işaretle, Cumhuriyet’in büyük bir kazanım olduğunu ve muhtelif dönemlerde koruduklarını kaydetti.

Oy sandıklarının İran milletinin fedakarlık tarihinin değerli mirasından sayıldığını, bunun için çok sayıda can feda ettiklerini söyleyen Hükümet Sözcüsü, İran Deniz Kuvvetlerine ait iki geminin Venezuela’ya doğru hareket etmesinin iki ülkenin dostane münasebetleri çerçevesinde doğal bir durum olduğunu vurguladı.

Sözcü Rabii,İran İslam Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri gemilerinin her daim korsan ve kaçakçılarla mücadele ve çevreyi korumak gibi barışçıl amaçlar için bölgede olumlu ve başarılı faaliyetlerde bulunduğunu kaydederek, İran ile Venezuela münasebetlerinin üçüncü bir ülkeye karşı olmadığını, İran’ın terörizm ile mücadele ve güvenlik ve barışa yönelik görüşlerinin açık olduğunu ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2021 (25) içerik yüklenmiştir.