HaberlerDünyaİranOrtadoğu

Hüccetülislam Şehriyari: Direniş her zaman muzafferdir

İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Kurumu genel sekreteri Hüccetülislam Hamid Şehriyari, Allah’ın direnişin diğer etkilerini tüm Müslümanlara göstereceğini umduğunu belirterek, “Zafer yakındır, çok yakın bir zamanda çok daha büyük zaferlere şahid olacağız ve Allah’ın desteğini yine göreceğiz ve zalimler yenilgiye mahkumdur.’ dedi.

Hamid Şehriyari, “İslam Birliğinin Gerçekleşmesinde Hac ve Gadiri Hum Hadisesinin Tanınması” adlı çevrimiçi seminerde yaptığı konuşmada, Müslümanların düşmanlara karşı birliğinin önemine işaret ederek, “Dünyanın her yerinden Müslümanlar bir araya geldiğinde, şüphesiz güçleri artacaktır’ dedi. 

”İslam ülkelerinde yoksulluğu ve sosyal sorunları ortadan kaldırmanın tek çaresi, küresel zalimlere karşı durmaktır.” diyen Şehriyari, müslümanların birlik olmaları ile düşmanları yenebileceklerini belirterek, “Bugün Filistin’de oluşan bu direnişin ve Afganistan halkının direnişiyle Amerikan güçlerini ülkelerinden kovduğunu görüyoruz.” dedi.

Hüccetülislam Şehriyari,  Yemen halkının düşmanlara karşı direnişine de değinerek, şunları kaydetti: ”Yemen halkı eli boş bir şekilde 7 yıldır düşmanlarına karşı kararlı bir şekilde savaştı ve zafer elde etti. Diğer taraftan Irak’ta IŞİD, müslümanların direnişine karşı düşmanların yenilgisinin bir başka işaretidir.”

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (2) içerik yüklenmiştir.