Haberler

Hüccetülislam Şehriyari: İslam dünyasının otoritesi için güvenlik ve işbirliği gereklidir

İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Dünya Asamblesi Genel Sekreteri Hüccetülislam Hamid Şehriyari, “İslam dünyasında daha güçlü olmak için çaba göstermeliyiz ve bu güvenlik, işbirliği ve empati ile sağlanır.” dedi.

İran’ın Kürdistan eyaletinin (Batı İran) Baneh kentindeki İslam alimleri ve aydınların bir araya geldiği bir toplantıda, tek milletin içinde savaş, terör, tekfir, çatışma ve hakaretin olmadığı bir millet anlamına geldiğini belirten Şehriyari, ”Bugün İslam dünyasında komplolar, görüyoruz ki bütün bunların bir dış etkeni var ve bazen iç cehaletlerden besleniyor ve düşmanlar bu insanların cehaletini komplolarını gerçekleştirmek için kullanıyorlar.’ dedi.

Dünya İslam Mezheplerini Yakınlaştırma Asamblesi Genel Sekreteri, “Yoksulluğun ortadan kaldırılması, adalette sinerji, kira ve rüşvetin ve ayrımcılığın önlenmesi İslam ümmetinin gerçekleştirilmesi için dikkate alınması gereken konular arasındadır” dedi.

Şehriyari, ”Egemenlik ve toplumun güvenliği ve huzuru, İran milletinin mücadelesi, fedakarlığı ve birliğinin sonucu olan nimetler arasındadır.” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.