HaberlerAmerikaArabistanDünyaOrtadoğuYemen

Husi: Arabistan ve siyonist İsrail koalisyonunda şüphe yok

Yemen ulusal kurtuluş hükümeti genel sekreteri yaptığı açıklamada, Suudi Arabistan’ın Amerika ve siyonist rejim ile koalisyon içinde olduklarında hiç şüphe olmadığını söyledi.

El-Mesire’nin dün bildirdiğine göre Seyid Abdulmelik Husi yaptığı konuşmada, “Amerika ve siyonist rejim zulmü, İslam ümmetinin kerameti, özgürlüğü, güvenliği ve dinine karşı tehlikeli tehdit olduğunu” söyledi. 
Yemen halkının Amerika ve siyonist rejim zulmüne karşı tutumunun haklı bir tutum olduğunu belirten Husi, Amerika ve bu rejimin koalisyonuna katılanların yanılgıda olduklarını ifade etti.
Abdulmelik Husi Yemen’e tecavüz ve bölge ülkelerine karşı komploların Amerika ve İsrail’in lehine olduğunu belirterek, “Amerika ve siyonist rejimn zorbalığına karşı sessiz kalınamayacağını, her iki rejimin Yemen’den Filistin’e kadar tüm İslam ümmetine zulmettiklerini” söyledi.
Yemen ulusal kurtuluş hükümeti genel sekreteri aryıca, “Eğer savaşta pasif davansaydık, Amerika, İngiltere ve İsrail üsleri Sana ve Yemen’in diğer illerinde var olacaktı, düşmana karşı direnişin devamı ile yakında işgal edilen tüm bölgeleri Suudi saldırgan koalisyondan geri alacağız” vurgusunda bulundu.
Yemen halkı önceki gün de “Zeyd bin Ali”nin şehadeti nedeni ile Sade’de geniş çapta yürüyüş gösterisi yaparak Amerika ve siyonist rejime karşı sloganlar attılar./ 

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.