Kuzey AmerikaAvrupaİran

Hz. İmam Seyyid Ali Hamanei: İran’ın ambargolar ve KOEP ile ilgili tutumu bellidir

Dünya Mustazaflarının ve Müslümanlarının İmamı, Hz. İmam Seyyid Ali Hamanei İran’ın ambargolar ve Kapsamlı Ortak Eylem Planı (KOEP) ile ilgili politikasının belli olduğunu bunun kendi konuşmalarında ve yetkililerle toplantılarda sözlü ve yazılı olarak iletildiğini belirtti.

Hz. İmam Seyyid Ali Hamanei dün yaptığı açıklamada, ‘’Yetkililerin görüşü bu politikanın uygulanması için müzakere yapılmasıdır, buna bir diyeceğimiz yoktur fakat müzakerelerin uzatılmaması gerekir zira bu ülke için zararlıdır.‘’ dedi.

ABD’nin müzakereye ısrar etmesindeki hedefini batıl sözlerini dayatmak olduğunu ifade eden İslam İnkılabı Rehberi, ‘’ İran’ın ABD’ye itimadı yoktur, zira onlara güvenmiyoruz ve daha önce defalarca ahde vefasızlık etmişlerdi ve bundan dolayı bizim mantığımız ABD’nin ilk önce ambargoları kaldırması yönündedir. Bunu bazı Avrupalı müzakereciler de kabul etmektedir ve özel görüşmelerde bunu dillendiriyorlar fakat karar almada ABD’ye teslim oluyorlar ve bağımsızlıkları yoktur. ‘’ dedi.

Hz. İmam Seyyid Ali Hamanei Amerikalıların bir çok önerisinin aşağılayıcı ve kibirlice olduğunu ve incelenmeye değer olmadığını söyledi

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2021 (21) içerik yüklenmiştir.