İranFilistinİşgalci İsrail Rejimi

İbrahim Reisi: Direniş füzeleri İsrail’in kırılganlığını ortaya koydu

İran Yargı Erki Başkanı Seyyid İbrahim Reisi bir mesaj yayımlayarak, direniş füzeleri işgalci siyonist rejimin güvenliğinin ne denli kırılgan olduğunu ortaya koyduğunu vurguladı.

Yargı Erki Başkanı Seyyid İbrahim Reisi yayımladığı mesajda, Filistin milletinin güçlü iradesi, siyonistlerin çok katmanlı hava savunma sistemlerine galip geldiğini belirtti.

Reisi mazlum Filistin milletinin 12 günlük savaşta siyonist rejim İsrail karşısında elde ettiği zafer dolayısıyla yayımladığı mesajda, Filistin’in kahraman direnişi bir kez daha büyük ve kader belirleyici bir sınavda parladığını ve işgalci siyonist rejimi Kudüs’ün kurtuluşu doğrultusunda bir adım daha geri atmaya zorladığını kaydetti.

Reisi mesajında şöyle dedi:

İşgalci rejimin Gazze’de Filistinli kadınları, çocukları ve sivilleri kana bulaması, cani ve suçlu siyonistlerin barbarlığını ve vahşiliğini ortaya koyduğu gibi, Gazze Şeridi ve Batı Şeria bölgelerinde savunmasız insanların mazlumiyetini ve insan haklarının fahiş ihlallerini göstermiştir.

Reisi mesajda, bu tür cinayetler çakma ve yok olmaya yüz tutan siyonist rejimi kurtaramayacağını ve çöküş süreci ve art arda geri adım atmasının habercisi olduğunu vurguladı.

Reisi mesajında, Filistin direnişi ve gençleri Gazze’de Arap ve İslam ümmetine büyük bir zafer armağan ettiğini ve Müslümanları ve dünyanın hür insanlarını onurlandırdığı gibi, bir süredir bebek katili İsrail rejimi ile normalleşme yarışına giren uzlaşmacı Arap rejimleri daha da utandırdığını kaydetti.

Reisi mesajında şu vurguyu da yaptı:

Dünya Müslümanları ve Arap ve İslam ülkeleri, Filistin milleti ve Müslümanların ilk kıblesine karşı insani ve İslami görevini yerine getirmeli ve mazlum ve aynı zamanda muktedir Filistin milletine desteklerini esirgememelidir.

Korsan İsrail kabinesi Perşembe gecesi, Gazze’de direniş gruplarının füze saldırılarını durduramadıkları için ateşkesi kabul etmek zorunda kaldı.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Aralık 2021 (25) içerik yüklenmiştir.