İranAvrupa

İbrahim Reisi: İran ile Hollanda münasebetleri ticaret ve yatırım alanlarında gelişmeli

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Seyyid İbrahim Reisi, İran ve Hollanda’nın ticari ilişkilerinin gelişmesine vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Reisi bugün Hollanda ve İspanya’nın yeni Tahran büyükelçilerini kabul etti.

Hollanda ve İspanya’nın yeni Tahran büyükelçileri kabulde güven mektuplarını İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na takdim ettiler.

Cumhurbaşkanı Reisi bu kabullerde, ikili ticari ve ekonomik ilişkilerin gelişmesine vurgu yaptı.

İran ile Hollanda ve İspanya’nın eskiye dayanan ilişkilerine dikkat çeken Cumhurbaşkanı, bu gibi derin köke sahip ülkelerin bağımsız hareket etmesi ve sultacıların etkisi altında kalmamaları gerektiğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Reisi görüşmelerde, çevresel konular başta olmak üzere teknoloji alanda işbirliğinin geliştirilmesinin altını çizdi.

Reisi ayrıca, Müslümanlar’ın haklarına saygının Avrupa’da kültür ve medeniyetin güçlenmesine yol açacağını ifade etti.

Hollanda’nın yeni Büyükelçisi de bu ülke kralının sıcak selamlarını Cumhurbaşkanı Reisi’ye ileterek, İran’ın bölgede güçlü bir ülke olduğunu ve iki ülke arasında ticaret ve yatırım için çok iyi fırsatların bulunduğunu söyledi.

İspanya’nın yeni Tahran Büyükelçisi de bu ülke kralı ve devlet başkanının selamını Cumhurbaşkanı Reisi’yi ileterek, İran ile İspanya arasında diplomatik ve ekonomik münasebetlerin güçlenmesi için elinden geleni yapacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Mayıs 2024 (33) içerik yüklenmiştir.