İran

İçişleri Bakanı Ahmet Vahidi: ABD’ye karşı dik duruş, milleti sevindirdi

İçişleri Bakanı Ahmet Vahidi, İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Deniz Kuvvetleri’nin Amerika’ya karşı dik duruşu, vatandaşları sevindirdiğini belirtti.

Konu hakkında bir mesaj yayımlayan İçişleri Bakanı Vahidi İran İslam Cumhuriyeti’nin askeri iktidarına işaret ederek, İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Deniz Kuvvetleri’nin ABD terör ordusunun rezil operasyonuna karşı koyması, İran milletini sevindirdiğini belirtti.

İçişleri Bakanı Vahidi mesajında şu ifadelere yer verdi:

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı cesur komandoların ABD terör ordusunun rezil operasyonuna karşı iktidarlı ve akılcı duruşu, hem de 13 Aban günü arifesinde, İran milletinin sevincine ve dünyanın her yerinde tüm mazlumların onur duymasına vesile oldu. Vatan evlatlarının bu meydanda iktidarı, Umman denizinde milli çıkarları ve sermayeleri koruduğu gibi, bir kez daha İran İslam Cumhuriyeti’nin azim ve kararlılığını ve hakkın batıla karşı kesin zaferini hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Seyyid Muhammed Hüseyni de olayla ilgili yaptığı açıklamada, petrol hırsızlarına karşı koymak, İran İslam Cumhuriyeti’nin caydırıcı gücünü ifade ettiğini belirtti.

İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı komandolar Umman denizinde İran’a ait bir petrol tankerinin taşıdığı petrolü çalmak isteyen ABD terör ordusunun operasyonunu etkisiz hale getirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Eylül 2023 (34) içerik yüklenmiştir.