İşgalci İsrail RejimiFilistin

İkrime Sabri: İşgal rejimi Gazze’de yenilmediğini ispat etmeye çalışıyor

Mescid-i Aksa Hatibi Şeyh İkrime Sabri, işgal güçlerinin bu sabah Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemelerine izin vermesinin “Gazze Şeridi’ne açtığı savaşta yenilmediğini ispat çabası” olduğunu söyledi.

Şeyh İkrime Sabri, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, işgal güçleri himayesinde gerçekleştirilen baskınların yeniden başlamasının yol açacağı gerginlikten işgal yönetiminin sorumlu olacağını ifade etti.

Mescid-i Aksa Hatibi, bu sabah yeniden başlayan baskınların işgalcilerin Mescid-i Aksa üzerinde emelleri olduğunu gösterdiğine dikkat çekti.

Onlarca Yahudi yerleşimci bu sabah işgal güçleri himayesinde el-Mağaribe Kapısı’ndan girerek Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.

Kudüslü kaynaklar, Yahudi yerleşimcilerin üç hafta sonra ilk kez bu sabah Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemelerine işgal güçlerince izin verildiğini belirtti.

İşgal güçleri, 28 Ramazan’da Mescid-i Aksa’ya düzenlediği baskın sırasında yaşanan çatışmaların ardından Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya girdikleri el-Mağaribe Kapısı’nı kapatmıştı.

Kaynaklar, işgal askerlerinin sabah erken saatlerden itibaren Mescid-i Aksa’nın avlusunda Yahudi yerleşimcileri korumak için önlem aldığını, cemaati avludan uzaklaştırdığını ve Mescid-i Aksa bekçilerini darp ettiğini söyledi.

Mescid-i Aksa’yı Müslümanlar ve Yahudiler arasında ikiye bölmek isteyen işgal rejimi, bu planını hayata geçirecek zemini hazırlamaları için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2021 (19) içerik yüklenmiştir.