Filistinİşgalci İsrail Rejimi

İlk kez; Gazze Şeridi’nde gözaltına alınan Siyonist bir askerin görüntü ve sesi yayınlandı

Filistin İslami Direniş Hareketi’nin (Hamas) askeri kanadı olan şehit İzzeddin el-Kassam Tugayları, bu sabah ilk kez, Gazze Şeridi’nde gözaltına alınan Siyonist rejim İsrailli bir askerin video görüntüsü ve ses kaydını yayınladı.

İzzeddin El Kassam Tugayları ilk kez Siyonist bir askerin görüntü ve ses dosyasını yayınlarken, Tel Aviv yetkilileri uzun süredir onun durumundan habersizdi ve onun öldürülmüş olabileceğini bildiriyorlardı.

HAMAS’ın isteği üzerine El Cezire kanalının yayınladığı ses kaydında, sözkonusu siyonist asker, Hamas’ın ve diğer tutuklu Siyonist militanların serbest bırakılmasını sağlamak için harekete geçmesi için terör rejimi İsrail’e adeta yalvardı.

Siyonist medyasından Kanal 12 de, İsrail güvenlik servislerinden alıntı yaparak, ses dosyasında sesi duyulan Siyonist askerin adının muhtemelen “Avraham Mengisto” olduğunu bildirdi.

İsrail’in çocuk katili yetkilileri, ABD ve İngiltere de dahil olmak üzere müttefiklerini defalarca tutuklu askerlerin serbest bırakılmasını sağlamaya yardım etmeye çağırmışlar ve en son insanlık dışı eylemlerinde Gazze Şeridi’ne yapılacak her türlü yardımı onların serbest bırakılması şartına bağlamışlardır.

Gazze Şeridi 2006’dan beri ırkçı İsrail’in kara, hava ve deniz kuşatması altında ve Gazze halkı sakinleri çok ciddi sorunlarla karşı karşıya bulunuyor.

Bu arada Kassam Tugayları komutan yardımcısı Mervan İsa, direnişin esir takası için pazarlık gücüne sahip olduğunu belirtti.

Mervan İsa, “Filistinli tutsaklar meselesi şu anda el-Kassam’ın ve direnişin liderliğinin masasında olan en önemli davadır.” dedi.

Filistin ile Siyonist rejim arasındaki esir değişiminin son vakasında, Siyonist bir asker olan Gilad Şalit, 1.027 Filistinli mahkumla takas edilmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ağustos 2021 (10) içerik yüklenmiştir.