BahreynOrtadoğu

İmam Ali Hamaney, Müslüman milletlerin moral kaynağıdır

Bahreyn’in 14 Şubat Gençlik İttifakı Hareketi Cumartesi günü yayımladığı bildiride, İmam Ali Hamaney’in Dünya Kudüs Günü konuşmasına teşekkür ederek, Beytulmukaddes halkının intifadasını ve Bahreyn halkı ve diğer Arap ve İslam milletlerinin Dünya Kudüs Günü’nü coşkulu bir şekilde kutlamalarını takdirle karşıladıklarını belirtti.

14 Şubat Gençlik İttifakı Hareketi bildiride, İmam Ali Hamaney beyanatında başta Kudüs ve Mescid-i Aksa olmak üzere, işgal altındaki Filistin topraklarının kurtuluşunun önemine özel vurgu yaptığını, bu vurgu İran İslam Cumhuriyeti nizamının büyük kurucusu İmam Humeyni’nin -ks- Filistin ve Kudüs gününe desteğine yönelik yolu ve siyerinin devam ettiğini ve bu düşüncenin tecellisi olduğunu gösterdiğini vurguladı.

14 Şubat Gençlik İttifakı Hareketi bildiride,İmam Ali Hamaney’in beyanatı, şer ekseni ve ABD ve korsan İsrail elebaşılığındaki küresel istikbarın içi boş olduğunu bilen bir inancın istikrarlı ve umutlu bakışlı olduğunu hatırlattığını ve bu zümrenin yok oluş zamanı daha da yaklaştığını ortaya koyduğunu belirtti.

14 Şubat Gençlik İttifakı Hareketi,İmam Ali Hamaney’in Filistin ülküsüne ve direniş cephesi liderlerine destek vermesi ve özellikle Filistinli direniş gruplarını ve tüm direniş cephesini manevi ve fikri açıdan gelişmelerini desteklemesi, dünyanın tüm hür insanlarını onurlandırdığını kaydetti.

İİmam Ali Hamaney Dünya Kudüs Günü dolayısıyla yaptığı konuşmada Arap gençlere hitap ederek, Filistin halâ ayakta olduğunu ve cihada devam ettiğini ve Allah’ın yardımları ile sonunda siyonist düşmanın üstesinden geleceğini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 03 Ağustos 2021 (22) içerik yüklenmiştir.