AvrupaFilistinİşgalci İsrail Rejimi

İngilizler, Uluslararası Ceza Mahkemesinin İsrailli savaş suçluları üzerinde yargı yetkisine sahip olmadığını iddia ediyor

İngiltere Başbakanı, Uluslararası Ceza Mahkemesinin siyonist rejim İsrail savaş suçları üzerinde yargı yetkisi olmadığını iddia etti.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, ırkçı İsrail’in Uluslararası Ceza Mahkemesinde Roma Statüsü’ne üye olmadığı için bu mahkemenin İsrail savaş suçlarını soruşturma yetkisine sahip olmadığını iddia etti.

Siyonist rejim, işgal altındaki Filistin’deki savaş suçlarının soruşturulması davasında Uluslararası Ceza Mahkemesi ile resmi olarak işbirliği yapmamaya karar verdi.

Savaş suçlarından sorumlu olan siyonist yetkililer arasında ırkçı İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ve 2014’te İsrail Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı olan Savaş Bakanı Benny Gantz yer alıyor.

Siyonist rejim, Uluslararası Ceza Mahkemesinde Roma Statüsüne üye olmadığı için bu soruşturmayı yasadışı buluyor; Netanyahu, bu araştırmanın anti-Semitizmin bir yönü olduğunu iddia ediyor.

Daha önce, Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin başsavcısı Fatou Bensouda, işgal altındaki Filistin’deki işgalci Siyonist rejimin savaş suçları davasına Lahey Mahkemesi’nin yargı yetkisine dayalı olarak resmi bir soruşturma başlatıldığını duyurmuştu.

Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM), 1967’den beri İşgal Altındaki Filistin Topraklarında Siyonist rejim tarafından işlenen suçları soruşturmaya hazırlanıyor. Bu alanlar arasında Batı Şeria, Gazze Şeridi ve Doğu Kudüs bulunmaktadır.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ağustos 2021 (10) içerik yüklenmiştir.