İranIrak

Irak, Şehit Süleymani ve Şehit el Mühendis için anma merasimine hazırlanıyor

Kudüs Gücü eski Komutanı Korgeneral Kasım Süleymani ve Haşdi Şabi Başkan Yardımcısı Ebu Mehdi el Mühendis’in Bağdat’ta şehit edilişlerinin 1. yıldönümü dolaysıyla resmi ve devlet kurumlarının yanısıra, muhtelif halk kesimleri, “Zafer Kahramanları Şehitleri”ni anmaya hazırlanıyor.

Bu bağlamda Irak’ta muhtelif caddeler, Zafer Kahramanları olarak adlandırılan Şehit Süleymani ve Şehit el Mühendis’in posterleriyle süslendi. Irak’ın muhtelif vilayetlerinde bu büyük şehitler için düzenlenecek anma merasimleri bağlamında son hazırlıklar devam ediyor.

Şehit komutanların şehadetlerinin 1. yıl dönümü etkinliği için “Şehadet ve Hakimiyet” sloganı seçilmiş ve bu merasimlerde işgalcilerin ihraç edilmesi ve Irak’ın egemenliğinin geri alınması gerektiğine vurgu yapılacak.

Kudüs Gücü eski Komutanı Korgeneral Kasım Süleymani 3 ocak sabah saatlerinde, Iraklı yetkililerin resmi daveti üzerine gittiği Bağdat’ta Haşdi Şabi Komutan Yardımcısı Ebu Mehdi el Mühendis ve 8 kişiyle birlikte Amerikan terörist güçlerinin hava saldırısı sonucu şehit düştü.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (30) içerik yüklenmiştir.