Irak

Iraklı Erbain hizmet çadır sorumluları İmam Humeyni türbesini ziyaret etti

Iraklı Erbain hizmet çadırları sorumlularından bin 200’ü dün İslam cumhuriyeti nizamının büyük kurucusu İmam Humeyni’nin –ra- türbesini ziyaret ederek saygıda bulundular.

İRNA’nın bildirdiğine göre Iraklı Erbain hizmet çadırları sorumlularının temsilcisi Seyyid Amir el-Musevi beraberindeki bin 200 hizmet çadırı sorumluları ile İslam inkılabı rehberi ile dün görüşmenin ardından İmam Humeyni –ra- türbesine giderek mezara çelenk bırakıp İmam Humeyni –ra- için fatiha okuyarak saygı duruşunda bulundular.
Iraklı hizmet çadırları sorumluları, ” Erbain hizmetkarlarına saygı” konferansına katılmak için İran’da bulunuyorlar.
Erbain hizmetkarlarına saygı konferansı 15-17 Eylül tarihleri arasında Meşhed ve Kum kentlerinde ve İmam Hüseyin’e -as- hizmet edenleri takdir etmek, İran ve Irak halkları arasında daha fazla gönül birliği ve uyum sağlamak ve de Hüseyni Erbain yürüyüşünün mesajını dünyaya iletmek hedefi ile düzenleniyor.
Hk 20 sefer (19 Ekim 2019) ehlibeyt imamlarının 3.sü İmam Hüseyin -as- ve onun sadık yarenlerinin Kerbela’da şehadetlerinin 40. günü yıldönümüdür; bugünde dünyanın dört bir yanından ehlibeyt sevdalıları İmam Hüseyin’in -as- Erbain’i için Irak’ta Kerbela’ya akın ediyorlar.
Irak hükümetinin son resmi verilerine göre geçen yıl yaklaşık 14 milyon Müslüman Erbain yürüyüşüne katıldı.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 05 Ağustos 2020 (26) içerik yüklenmiştir.