Irak

Iraklı Kürt siyasetçi: Yüzyılın Anlaşması Trump’ın ölüm kuyusudur

Iraklı Kürt siyasetçi Muhammed Bazyani, Amerika’nın ‘Yüzyılın Anlaşması’yla İslam alemi aleyhinde çok büyük komplo başlattığını belirterek, ‘Trump bu girişimle ölüm kuyusunu da hazırlamıştır’ dedi.

Irak Kürt bölgesi kalkınma ve reform hareketi genel sekreteri Muhammed Bazyani, bugün Tesnim haber ajansına verdiği demeçte, Trump’ın kendinden öncekiler gibi tehdit ve baskıyla zulmetmeyi hedeflediğini ama kendinden öncekilerin bugün yerlerinde yeller estiğini ve Trump’ın da gidici olduğunu ama İslam’ın izzetiyle her zaman canlı kalacağını söyledi.

Bazyani, ‘dünya emperyalizminin her zamanki siyasetlerinin İslam ülkeleri yöneticilerini onların başında Arabistan olmak üzere ihtilaf, fitne, çatışma ve savaş gibi faktörler çıkartarak müslümanları bölmek ve İslam düşmanlarına hizmet etmeyi hedeflediklerini zira düşmanların İslam ülkelerindeki tabii servetleri sultasına geçirmek istediğini’ söyledi.

Iraklı Kürt siyasetçi, İran İslam cumhuriyetinin kurucusu rahmetli İmam Humeyni’nin, İslam dünyasında eşsiz bir çehre olduğunu belirterek,  ‘İmam Humeyni, her zaman İslam ümmetinin birlik ve beraberliği için çalıştı’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Eylül 2021 (15) içerik yüklenmiştir.