İran

İran: Batı müzakerelerde medya üzerinden saldırı politikasını izliyor

İran’ın İngiltere büyükelçisi Muhsin Baharvand, Batılı ülkeler Viyana müzakerelerinde medya üzerinden dostane olmayan ve tamamen ön yargı, tehdit, abartma ve İran’ı suçlu gösterme içerikli agresif bir politika izlediğini belirtti.

Çarşamba günü instagram sayfasında bu açıklamayı yapan büyükelçi Baharvand şöyle ekledi:

Gerçi bu yöntem onların başka ülkelerle teamülde izledikleri yöntemdir. Onlarla müzakere etmediğimiz zaman tüm imkanlarını seferber ediyorlar ve sahtekarca kendilerini diyalog ve teamül taraftarı gösteriyorlar. Batı müzakere etmeyi kabul etmemizden önce büyük bir sabırla birçok şartı kabul ediyor ve hatta yalvarmaya başlıyor, ancak ne zaman müzakere masasına oturursak, tuhaf tuhaf taleplerini ve beklentilerini dile getiriyor ve karşı tarafa hiç bir hak tanımadan agresif bir tutum izlemeye başlıyor, öyle ki müzakere ettiği tarafı hangi siyasi eğilimle olursa olsun, müzakere etmekten pişman ediyor.

Büyükelçi Baharvand, İran İslam Cumhuriyeti kimseden korkmadığını veya pasif konuma düşerek İran’ın milli çıkarlarını unutmayacağını belirterek, Batı’nın bu sinsi davranışına karşı koymanın yolu ilkin bu psikolojik savaşa karşı direnmek ve daha sonra da bu tür baskıları şeffaflaştırmak ve İran milleti ile paylaşmak olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 05 Aralık 2022 (16) içerik yüklenmiştir.