HaberlerAvrupaİranOrtadoğu

İran, Bulgaristan Muslümanlarına 500 cilt Kuran-ı Kerim hediye etti

İran’ın Bulgaristan Büyükelçisi Seyyid Muhammed Cevad Resuli, Bulgaristan Müftüsü ile yaptıkları görüşmede Bulgaristan Müslümanlarına 500 Kuran-ı Kerim hediye etti.

Resuli görüşmede, Bulgaristan Müftüsü ve Müslümanlarının Kurban Bayramını kutlayarak, tüm Müslümanların Hac’ın ana felsefesini canlı tutmaları gerektiğini söyledi.

Resuli, Müslümanların tarihin hassas bir döneminde olduğunu ve Amerika ile Siyonist rejimin yüzyılın anlaşması ile tüm Müslümanların topraklarını ilhak etmek istediğini belirterek, Müslümanların çabası ile bunun gerçekleşmeyeceğini söyledi.

ABD yetkililerinin IŞİD’in kurulması ve  silahlanması yönündeki itiraflarını hatırlatan Resuli, ‘’Onların esas hedefi İslam’ın görüntüsünü kirletmek ve Müslümanlar arasında ihtilaflar yaratmaktı. Onlar Şii ve Sünnileri karşı karşıya getirmek ve İran korkusu yaymak istiyorlardı.‘’ dedi.

Bulgaristan müftüsü de, İran’ın kendilerine Kuran-ı Kerim hediye etmesinden dolayı teşekkür ederken bu Kuranların  genel olarak gençlere dağıtılacağını söyledi.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 14 Ağustos 2020 (30) içerik yüklenmiştir.