İranAvrupa

İran Büyükelçisi, Bosna Hersek’te istikrara verilen desteği vurguladı

İran İslam Cumhuriyeti’nin Bosna Hersek’teki yeni büyükelçisi, İran’ın Bosna Hersek’in istikrarını ve birliğini her zaman desteklediğini söyledi.

İran İslam Cumhuriyeti’nin yeni büyükelçisi Reza Kılıçhan, Pazartesi günü düzenlenen törende Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi üyesi Şefik Caferoviç’e güven mektubunu sundu.

Sözkonusu törende konuşan İran’ın yeni büyükelçisi, “Son otuz yıldır yaşanan gelişmelerde, İran devleti ve halkı her zaman Bosna Hersek halkının yanında yer aldı ve İran İslam Cumhuriyeti, tüm etnik grupların istikrarını, birliğini ve barış içinde bir arada yaşamasını ve Bosna Hersek’in gelişimini her zaman destekledi.” dedi.

İran İslam Cumhuriyetinin, Bosna Hersek’in bağımsızlığının başlangıcından bu yana Bosna Hersek halkına ve ülkesine verdiği desteği takdir eden Şefik Caferoviç, “İran büyük ve önemli bir ülke ve iki ülke arasındaki ilişkiler her zaman iyi seviyede ve Bosna-Hersek hükümeti İran ile siyasi, ekonomik ve kültürel ilişkilerin gelişmesini memnuniyetle karşılamaktadır” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (19) içerik yüklenmiştir.