İran

İran cumhurbaşkanı adayları 3. kez televizyonda açık oturuma katıldılar

İran’da 13. cumhurbaşkanlığı seçimi adayları, üçüncü kez televizyondan canlı yayınlanan tartışma programına katılarak ülkenin çeşitli sorunları ve programları hakkında açıklamalarda bulundular.

İRNA ajansına göre, Seyyid Emir Hüseyin Gazizade Haşimi, “Zengin ve fakir arasında ayrımcılık olmamalı, ya da fakir olmamalı.” derken, Muhsin Rızai, verdiği vaatleri tutacağını vurguladı ve “Kuracağım hükümet İran’daki tüm etnik grupların hükümeti olacak” dedi.

Seyyid İbrahim Reisi de, “Mevcut hükümet 5. ve 6. Kalkınma Planlarının çoğunu uygulamadı, ancak bu planlar bir sonraki hükümette uygulanacak” dedi.

Alirıza Zakani de, hükümeti enflasyonu yönetemediğinden dolaylı eleştirirken, Muhsin Mehr Alizade de, “İyi yönetim, özgür, müreffeh ve bağımsız bir İran inşa etmek için hep beraber ve birlikte çalışalım.” dedi.

Abdulnasır Himmeti de, “ABD başkanı Trump’ın İran’a yönelik baskıları karşısında neredeyse ellerim boş olarak durdum ve direndim’ dedi.

Said Celili de, “Cumhurbaşkanı, bütün herkesin cumhurbaşkanı olduğunu bilmeli ve halkın tüm haklarını yerine getirmelidir’ dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.