HaberlerDünyaİranOrtadoğuYemen

İran Cumhurbaşkanı Reisi : Yemen haricinde kimse o ülke için karar veremez

 İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Ayetullah Seyyid İbrahim Reyisi, Yemen için kimsenin dışarıdan karar veremeyeceğini söyledi.

Bugün düzenlenecek yemin törenine katılmak için Yemen Özel Temsşlkcisi Mohammad Abdülselam ile görüşen Reyisi, Yemen halkının ve Mücahitlerinin müstekbirler ve saldırganlar karşısında direnişini takdir ederek, Yemen’in direnişi sayesinde İslam ve Arap dünyasında onur kaynağına dönüştüğünü söyledi.

Yemen halkının hürriyeti ve bağımsızlığı ve izzeti için istikbar karşısında direnişinin tüm dünyada hayret uyandırdığını ifade eden Reyisi, bu onurun tüm Müslülanlar ve hürriyet yanlılarına ait olduğunu söyledi.

Yemen kaderinin Yemen halkı tarafından belirlenmesi gerektiğini ifade eden Reyisi, kimsenin dışarıdan Yemen halkı yerine karar alamayacağını söyledi.

Abdülselam da Reyisi’yi kutlayarak, İran’ın ülkesinin yanında olduğunu belirterek, iki ülkenin de aynı eksende ve istikbar karşısında yer aldığını, Yemen halkının direniş çizgisini benimsediklerini ve bu yola devam edeceğini söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 13 Ağustos 2022 (11) içerik yüklenmiştir.