İran

İran Cumhurbaşkanı Ruhani: Bir milletin direnişi, zaferi beraberinde getirir

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Filistin halkının Siyonist rejimle 12 gün süren savaşta kazandığı zaferin değerli bir zafer olduğunu belirtti.

Filistin halkının ve işgalci rejim arasında devam eden 12 gün savaşta, tüm Filistin halkının birleştiğini kaydeden Ruhani, ‘Filistin halkının birliği ile Gazze’nin Siyonistlere kararlı tepkisi büyük bir zaferdi. Bütün uluslar da iyi iş çıkardı. Avrupa ve Amerika’da insanlar sokaklara döküldü, ancak bazı Batılı ülkeler yanlış pozisyon aldılar, Arap dünyasından daha fazlası beklenmesine rağmen İslam ülkeleri genellikle iyi tavırlar takındı. Bazı Arap ülkeleri ise son günlere kadar sessiz kaldı’ dedi.
Ruhani, ‘Bir ulusun direnişi zafer getirir, bunun bir örneği Filistin ulusunun herkesin yardımıyla ağzına kadar silahlanmış bir rejime karşı kazandığı zaferdir. Dirençli, sabırlı ve mücadeleci Filistin halkını bu zaferden dolayı kutluyoruz’ diye ekledi.
İşgalci Siyonist ordusu 10 Mayıs Pazartesi günü Gazze Şeridi’ne ve Filistinlilere yönelik vahşice saldırılar düzenleyerek 66’sı çocuk, 39’u kadın ve 17’si yaşlı olmak üzere 248 Filistinliyi şehit etti.
Siyonist rejimin kabinesi, Gazze’deki direniş gruplarının roket saldırılarını durduramadıkları 12 gün süren başarısızlığın ardından Perşembe gecesi üç saatlik toplantıda ateşkesi kabul etti.

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ağustos 2021 (10) içerik yüklenmiştir.