İran

İran Cumhurbaşkanı, Umman sultanı Heysem bin Tarık bin Teymur Al Said’in daveti üzerine Pazartesi günü bu ülkeyi ziyaret edecek

İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, komşuluk diplomasisinin devamı olarak ekonomik, siyasi ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesi bağlamına Umman sultanı Heysem bin Tarık bin Teymur Al Said’in resmi daveti üzerine Pazartesi günü üst düzey bir heyet başkanlığında Umman başkenti Maskat’ı ziyaret edecek.

Umman Sultanı Heysem bin Tarık bin Teymur Al Said ile bir görüşme, çeşitli işbirliği belgelerinin imzalanması, Umman’da yaşayan İranlılar ile toplantı ve Ummanlı işadamları ve ekonomik aktivistler ile toplantı, Cumhurbaşkanı Reisinin Umman ziyaretinde başlıca programları arasında yer alıyor.

Reisi’nin Maskat ziyareti, İran İslam Cumhuriyeti Devlet Başkanı’nın bu ülkenin yeni Sultanı döneminde Umman’a yaptığı ilk ziyaret ve 13. hükümetin 9 aylık dönemindeki beşinci yurtdışı ziyaretidir.

Geçen hafta, 50 İranlı iş adamı ve ekonomi aktivistinden oluşan bir heyet, İran ile Umman arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerin genişletilmesinin önünü açmak için Umman’a gitmişti.

Başa dön tuşu
Bugün 16 Haziran 2024 (36) içerik yüklenmiştir.