AmerikaAsyaBilimselDünyaEkonomiİran

İran Cumhurbaşkanı: Üretimde büyüme sağlayarak, enflasyonu düşürmeye çalışıyoruz…

Doğu Azerbaycan’da atıl durumdaki 220 fabrikanın yeniden faaliyete geçirilmesi için bu öğleden sonra Tebriz’deki endüstriyel Makine Üretim Tesisi şantiyesinde düzenlenen törende Başkan Raisi şunları söyledi: 

Kompleksler İşçiler ve mühendisler tarafından canlandırılan bu büyük fabrikanın ,sanayinin altyapısını oluşturduğuna işaret ederek, “Endüstriyel makine üretim fabrikasından, sizlerin bereketli emekleri sayesinde birçok fabrika donatıldı ve modernize edildi .

* Düşman, memlekette üretim ve insan gücümüzün olmasını istemiyor.

Raisi, düşmanın ülkede üretim ve istihdam istemediğini belirterek, “Şehit Bakri gibi şehidlerin bize öğrettiği şey bizim muktedir olduğumuzdur. Ülkede üretim ve insan gücümüzü istemiyorlar, ama bunun kendilerinde ğimasını istiyorlar” dedi. İşsizlik ve gelirin azalması emperyalizm karşısında bize diz çöktürebilir .

* 67.000 iş fırsatı yaratmak ve 220 durgun fabrikayı yeniden başlatmak

Doğu Azerbeycanda 220 fabrika ve atölyenin yeniden canlanmasıyla ortalama 67 bin kişiye sadece Tebriz (il merkezi)de değil, bölge düzeyinde istihdam sağlandı .

Raisi şunları söyledi: Eyalette 220 fabrika faaliyet gösteriyor ve bu sabah “Charamshahr Tebriz”e (Tebriz’deki deri endüstrisi şehri) gittim ve yüksek kaliteli endüstri miktarına ve Tebriz’de yapılan harika işe ilk elden tanık oldum. .

* Milli gücün yaratılması sadece füze sanayisiyle değil, sanayi sektörüyle de olur.

Cumhurbaşkanı Reisi şöyle devam etti: Füze sektörü bizim için gurur kaynağıdır, dünyayı hayrete düşüren füzeler üreten azizlerimizle gurur duyuyoruz .

Hükümet ve Meclis, üreticilere destek vermekle de kendini yükümlü görüyor ve mali ve hukuki olarak da desteklendiğinizi bilmelisiniz .

Üretim , acılarımızın çoğunun ilacıdır.

Başkan Raisi , bu yılki” enflasyonun kontrol altına alınması ve üretimin artırılması” sloganına atıfta bulunarak, “Üretim artışını gerçekleştirirken, enflasyonu durgunlukla sınırlamayı değil, üretim artışıyla enflasyonu düşürmeyi hedefliyoruz. “

Ve üretimin birçok derde deva olduğunu düşünüyorum ve ekliyor: “Ülkede bugünlerde Enflasyonu durdurmak için ,üretim birçok derde devadır. Enflasyonu durdurmak için. ”

Başa dön tuşu
Bugün 15 Haziran 2024 (21) içerik yüklenmiştir.