Filistinİranİşgalci İsrail Rejimi

İran cumhurbaşkanı yardımcısı: İran, Filistin’in daimi destekçisi olmaya devam ediyor

İran cumhurbaşkanı birinci yardımcısı Muhammed Muhbir, gaspçı Siyonist rejimin Gazze Şeridi’ne yönelik yeniden saldırılarını kınayarak, ”Siyonist rejimin Gazze’ye yönelik yeni saldırıları, ABD Başkanı’nın bölgeye yaptığı son ziyaretin sonucudur.” dedi.

Muhammed Muhbir, dün Hüseyni Aşura merasimi kapsamında yaptığı açıklamada, şunları söyledi: ”Gaspçı Siyonist rejimin Gazze şeridindeki vahşi saldırıları, ırkçı rejimin içinde bulunduğu zor şartları ve krizlerini gösteriyor. Terör rejiminin bu saldırıları kuşkusuz Müslümanların ve direniş güçlerinin daha fazla birliğine yol açacaktır.”

İran cumhurbaşkanı yardımcısı, Siyonist rejimin ve onun bölgesel ve küresel destekçilerinin acil ateşkes için çabalarının işgal altındaki topraklarda direniş gücünün ne kadar ilerlediğini gösterdiğini vurguladı.

Muhbir, direnişi zafere giden tek yol olarak nitelendirdi ve gayretli ve Müslüman gençlerin irade ve çabalarıyla Filistin ve Kudüs’ün gaspçı İsrail rejiminin pençelerinden bir an önce kurtulacağını umduğunu ifade etti.

Siyonist İsrail rejimi, cuma akşamı Gazze Şeridi’nin farklı bölgelerine hava ve topçu saldırılarına başlamış ve bu barbarca saldırılar sonucunda 15’i çocuk, 2’si kadın en az 44 kişi şehit olmuş 360’tan fazla Filistinli de yaralanmıştır. Bu arada Filistin İslami Cihad hareketi Cumartesi gecesi yaptığı açıklamada, Mısır’ın hemen uygulama aşamasına giren ateşkes planına ilişkin anlaşmaya varıldığını duyurdu.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Aralık 2022 (24) içerik yüklenmiştir.