HaberlerDünyaİranOrtadoğu

İran Deniz Kuvvetleri Komutanından sağlık personeline övgü

İran Ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı tuğamiral Şehram İrani, bugün ”güvenlik” kelimesi beyaz elbiseli sağlık personeliyle anlam kazandığını söyledi.

Şehram İrani, ordunun stratejik donanmasının sağlık personelinin huzurunda olduğunu belirterek, ”Sağlık, güvenliğin ilk direğidir ve sağlık personeli de güvenliğin direğidir, çünkü sağlık personelinin çabaları olmadan, bugün deniz personeli, denizlerin derinliklerinde görevlerini yapamazlardı.” dedi. 

Tuğamiral Şehram İrani, sağlığı toplumun fedakarlığının sembolü olarak nitelendirerek, Corona virüsünün patlak vermesi sırasında donanmadaki eğitimin kesintiye uğramadığını, bunun da sağlık personelinin yardımı olmadan imkansız olduğunu kaydetti.

İranlı askeri yetkili, “Sağlık personelinin desteğiyle, şimdiye kadar görev hacminde herhangi bir azalma olmadı ve İran İslam Cumhuriyeti’nin bayrağı her zaman açık sularda yükseltildi” dedi. 

İran ordusu Deniz Kuvvetleri Komutanı, Corona virüsünün patlak vermesine ve tüm küresel faaliyetlere doğrudan etkisine değinerek, “Donanma bu küresel krizden etkilenmedi ve bu kuvvetin 75. Filosu ilk kez Asya kıtasını geçmeyi başardı. Afrika ve Avrupa başta olmak üzere  dünyanın en ücra köşelerinde İran bayrağı dalgalandı” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mart 2023 (25) içerik yüklenmiştir.