İran

İran Devrim Muhafızları Deniz Kuvvetleri Komutanı: Emperyalizm, İslami sistemin ilerlemesini engellemeye çalışıyor

İran Devrim Muhafızları Deniz Kuvvetleri Komutanı ”İçi boş ve kuruntu dolu emperyalizm cephesi, İslami sistemin ilerlemesini engellemek için tüm gücünü kullandı.” dedi.

Tuğamiral Alireza Tengsiri dün (Cuma) Devrim Muhafızları donanmasının 52 ölümsüz şehidinin Meşhed’deki anma töreninde şunları söyledi: “Düşmanların başarısızlığının nedeni, saf İslam’ın öğretilerini takip etmemizdir.”

Tuğamiral Tengsiri, “Emperyalist cephe ne yapacağını şaşırmış durumdadır ve bu yüzden İran’ın devrimci bilim insanlarını öldürüyor. İran’ın ilerleyebilmesi için geniş bir coğrafi ölçeği yok etmek için kullanılan büyük miktarda askeri teçhizata sahip gayretli komutan Kasım Süleymani’yi şehit ediyor ama İslam İnkılabı’nın dünyadaki meşruiyetini ve hakikatini asla engelleyecekler.” dedi.

İran Devrim Muhafızları donanmasının komutanı ayrıca şöyle dedi: “Bugün dünya, İslami İran’ı, emperyalizme karşı direnişi ve zalimlere boyun eğmemesiyle tanımaktadır. Bu onurlu duruş, ‘Şehitlerin fedakarlığından, özverilerinden ve cesaretlerinden kaynaklanmaktadır ve onlara her zaman minnettar olmalıyız.”

Başa dön tuşu
Bugün 02 Ekim 2022 (1) içerik yüklenmiştir.