İran

İran Devrim Muhafızları Ordusu’ndan İmam Humeyni’nin (ra) vefat yıldönümü vesilesiyle bildiri

İran Devrim Muhafızları, İmam Humeyni’nin (ra) 32. vefat yıldönümü vesilesiyle yayınladığı bildiride, Velayeti Fakih’i desteklemek ve devrimin ihtiyaç duyduğu sahnelere katılmanın ülkeyi düşmanların komplolarına karşı korumada garanti edeceğini bildirdi.

Devrim Muhafızları Halkla İlişkiler’den yayınlanan bildiride, ”Devrim Muhafızları’nın emperyalizme karşıtlığı ve halkın sürekli olarak Devrim ve ülke sahnelerinde mevcudiyetinin İmam’ın mektebinin derslerinden olduğu gibi İslam topraklarını düşmanların komplolarından koruduğuna dikkat çekildi.

Bildirinin bir bölümünde şu ifadelere yer verildi: ”Devrimin büyük mimarı ve İran İslam Cumhuriyeti’nin merhum kurucusu İmam Humeyni’nin vefatının üzerinden geçen 32 yıl sonra, İslam inkılabının şimdiki rehberi Ayetullah Hamenei, devrim ve İslam sistemini, zorlu ve tehlikeli boyutları aşarak, komploları zincirini ve bölgedeki küresel emperyalizm ve gerici ayaklanmalara karşı ilahi vaade inanarak onlara karşı zafer elde etmiştir ve rehberimize güveniyoruz zira aynı zamanda halkın da ona tam desteği ve inancı vardır. İslam inkılabı rehberi, halka, ve yerel kapasite ve yeteneklere güvenmekte; akıllı ve başarılı stratejilerin mimarisiyle, elde ettiği başarılarla bölgenin en güçlü ülkesi ve uluslararası arenada olumlu ve kararlı bir aktör olmayı başarmıştır. İran bugün bölge ve dünyada önemli bir konumda olduğu gibi, siyonizmin ve emperyalizmin bütün düşmanlığıyla gözdiktiği ve İslam dünyası ve müslümanların ise İran’ın başarılarıyla, ilerlemesiyle, gelişmesiyle ve direnişiyle övündüğü bir İslam ülkesi durumundadır.”

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2021 (30) içerik yüklenmiştir.