İranSuriye

İran Dışişleri Bakanlığı Beşar Esed’i Tebrik Etti

İran Dışişleri Bakanlığı, Suriye seçimlerinin başarılı bir şekilde gerçekleştirilmesi ve Beşar Esad’ın zaferinden dolayı Suriye hükümeti ve halkını tebrik etti.

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Cuma günü yaptığı açıklamada, “Seçimlerin başarılı bir şekilde yapılması ve Suriye halkının geniş çaplı katılımı, Suriye’de barış, istikrar, huzur, yeniden yapılanma ve refahın tesis edilmesinde önemli bir adımdır. ” ifadelerine yer verdi.

İran Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada şu hususlar da vurgulandı:” İran İslam Cumhuriyeti, Suriye halkının kararına saygı duyarak, Suriye halkının kaderini ve bu ülkenin geleceğini herhangi bir dış müdahale olmaksızın belirleme hakkını destekliyor.”

İran İslam Cumhuriyeti’nin Şam Büyükelçiliği de Beşar Esad’ı Suriye Devlet Başkanı olarak yeniden seçildiği için tebrik eden bir tweet attı ve şu açıklamaya yer verdi:”Suriye halkı, cumhurbaşkanlığı seçimlerine geniş çapta katılarak bu millete hizmet edenlere bir kez daha minnettarlıklarını kanıtladı . ”

Suriye Meclis Başkanı Hamuda Sabbag da Perşembe akşamı düzenlediği basın toplantısında Beşar Esad’ın yüzde 95,1 oyla cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazandığını açıklamıştı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Kasım 2021 (13) içerik yüklenmiştir.