İran

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü: Bageri Kenny Güney Koreli mevkidaşı ile görüştü

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı sözcüsü Said Hatibzade, ”Dışişleri Bakan Yardımcısının Güney Koreli mevkidaşı ile görüşmesi Kore tarafının talebi üzerinedir.” dedi.

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatibzade, Dışişleri Bakanlığı siyasi yardımcısı ve İran baş müzakerecisi Ali Bageri Keni’nin Koreli mevkidaşı ile Viyana’da görüşeceğini söyledi.

Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, “Güney Kore Dışişleri Bakanlığı yetkilisinin Viyana’da bulunması kişisel bir karardır ve üçüncü taraflar ikili ve çok taraflı meseleler nedeniyle Viyana’da bulunmayı talep etmektedir” dedi.

Hatibzade ayrıca şöyle dedi. ”İran İslam Cumhuriyeti heyeti ile görüşme talebi, Koreliler tarafından gündeme geldi ve Bageri Keni de, Dışişleri Bakanlığı siyasi yardımcısı olarak Koreli mevkidaşı ile görüşeceğini duyurdu.”

İran dışişleri bakanlığı sözcüsü, görüşmelerin İran-4+1 görüşmeleriyle hiçbir ilgisi olmadığını belirterek, “Koreliler Viyana’da bazı heyetlerle görüştü ve bu tür toplantılar genellikle bu tür toplantıların dışında oluyor” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 25 Eylül 2023 (11) içerik yüklenmiştir.