Kuzey Amerikaİran

İran geçen sene 950 ton uyuşturucu ele geçirdi

İran’ın Viyana’daki uluslararası kurum ve kuruluşlarda daimi temsilcisi Kazım Garibabadi, İran güvenlik güçleri geçen sene 950 ton uyuşturucu madde ele geçirdiklerini belirtti.

Garibabadi uluslararası uyuşturucu madde kullanımı ve kaçakçılığı ile mücadele günü dolaysıyla uyuşturucu madde komisyonunun düzenlediği oturumda yaptığı konuşmada, İran ti son kırk yılda uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadelede mali ve insani ağır kayıplara verdiğini belirtti.

Garibabadi, İran geçen sene uyuşturucu madde kaçakçılarına karşı iki bin operasyon düzenledi ve bu uğurda 30 şehit ve yaralı verdiğini ve bu süre zarfında uluslararası uyuşturucu madde kaçakçılığı yapan 1886 şebeke çökertildi, 950 ton uyuşturucu madde ve hap ele geçirildiğini ifade etti.

İran İslam Cumhuriyeti’nin uyuşturucu madde ile mücadelede elde ettiği kazanımları Amerika’nın tek yanlı ve gayri meşru yaptırımlarına rağmen ve uluslararası camiadan hiç bir destek almaksızın elde edildiğini belirten Garibabadi, bu fenomenle mücadelede uluslararası iş birliği şart olduğunu vurguladı.

Başa dön tuşu
Bugün 27 Eylül 2022 (18) içerik yüklenmiştir.