Azerbaycanİran

İran ile Azerbaycan Cumhuriyeti arasında Astaraçay Nehri üzerinde bir karayolu köprüsü inşaatı için anlaşma

İran ve Azerbaycan Cumhuriyeti, Astara şehrinde Astaraçay sınır nehri üzerinde bir karayolu köprüsü inşa etme konusunda anlaştılar.

İran’ın Yollar ve Kentsel Kalkınma Bakan Yardımcısı Hayrullah Kademi, İranlı ve Azerbaycan Cumhuriyeti yetkililerin ortak toplantısının ardından dün gazetecilere verdiği demeçte, İran ile Azerbaycan arasındaki ekonomik kapasitenin artırılmasının gerekliliğine vurgu yaptı.

İran Karayolları ve Kentsel Kalkınma Bakan Yardımcısı, Astaraçay sınır nehri üzerinde yapılacak bir karayolu köprüsünün yeri ve planının belirlendiğini belirterek, ” İran ve Azerbaycan Cumhuriyeti sınır muhafızlarının sınırın sıfır noktasını ve sınırla ilgili diğer gereksinimleri belirlemek için iki hafta içinde bir araya gelmesi planlandı.” dedi.

İran ve Azerbaycan Cumhuriyeti yetkililerinin ortak toplantısı, Astara-Astara uluslararası demiryolunun altyapısını geliştirmek ve iyileştirmek amacıyla İran’ın sınır şehri Astara’da gerçekleştirildi.

Azerbaycan Cumhuriyeti Karayolları ve Ulaştırma Bakan Yardımcısı Rahman Hematov, Astara şehrinde 20 Azerbaycanlı yetkili ile birlikte Karayolları ve Şehircilik Bakanlığı’nın konukları oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2022 (10) içerik yüklenmiştir.