İran

İran İnsan Hakları Merkezi Sekreteri, halkın münafıkları terör grubunun İtalyan Senatosu’nda bir toplantı düzenlemesini eleştirdi

İran İslam Cumhuriyeti İnsan Hakları Merkezi Sekreteri, İtalyan Senatosu’nda halkın münafıkları terör grubu tarafından İran’daki insan hakları durumu hakkında bir toplantı düzenlenmesini eleştirdi.

Kazım Garibabadi, İtalyan Senatosu’nda Halkın Münafıkları terör grubunun İran’daki insan hakları durumuna ilişkin bir toplantı düzenlemesini eleştirerek, “Avrupalılar, terör ve insan hakları konusunda İran’daki ikili ve yıkıcı politikalarına son vermeliler.” dedi.

Garibabadi, “Bu terörist grubun eli on yedi binden fazla masum İranlının kanıyla lekeli, ancak Avrupa ülkelerinin başkentlerinde özgürce seyahat ediyorlar ve yönetim kurumlarının desteğiyle gülünç insan hakları toplantıları düzenliyorlar.” dedi.

İran İnsan Hakları Merkezi Sekreteri ayrıca şunları söyledi: “Bu tür eylemler, insan haklarına yönelik seçici ve araçsal yaklaşımın ve ayrıca Batılı ülkelerin terörizme karşı mücadelesinin açık bir sembolüdür.”

Garibabadi, İran Dışişleri Bakanlığı’nı, bu iki yüzlü ve siyasi oyuna karşı koymak için İtalya’nın Tahran büyükelçisinin çağrılması da dahil olmak üzere gerekli önlemleri almaya çağırdı.

İran insan hakları genel sekreteri ayrıca İtalyan hükümetini Senato’nun bu eyleminden kaçınmaya ve terörle mücadele alanındaki taahhütlerine uymaya çağırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.