HaberlerDünyaİranOrtadoğu

İran kara kuvvetleri “Silah efendileri” yarışında birinci oldu

Dünya orduları yarışmalarını düzenleme sorumlusu General Muhsin Azerafruz, İran kara kuvvetleri İsfahan kentinde düzenlenen dünya orduları yarışmalarının ilk gününde silah efendileri yarışında birinci olduğunu açıkladı.

Kara kuvvetlerinin üst düzey komutanlarından General Azerafruz şöyle dedi:

Kara kuvvetleri silah efendileri takımı top atışı branşında en yüksek puanı elde ederek Özbekistan, Rusya ve Vietnam ordularını geride bıraktı ve böylece şampiyon oldu.

Kara kuvvetleri takımı hazırlık bakımından en üst düzeyde olduğunu kaydeden General Azerafruz, takımda yer alan askerlerin teknik ve uzmanlık bakımından çok yüksek seviyede olduklarını ve yarışmalarda teknik açıdan da rakiplerinden çok ileride olduklarını ortaya koyduklarını vurguladı.

General Azerafruz, Rusya, Özbekistan ve Vietnam takımları da teknik açıdan iyi takımlar olduğunu, ancak İran takımı en yüksek puanı kazanarak birinci olmayı başardığını ifade etti.

Uluslararası hakemlerin titizliğine teşekkür eden General Azerafruz, hakem heyeti saatlerce incelemelerin ardından İran takımını birinci ilan ettiğini kaydetti.

Bu yarışmada Özbekistan, Rusya ve Vietnam sırasıyla ikinci, üçüncü ve dördüncü oldu.

Başa dön tuşu
Bugün 20 Ağustos 2022 (5) içerik yüklenmiştir.