İran

İran Kızılayı: Politikamız insani yardım hizmetlerinin daha da yaygınlaştırılmasıdır

İran Kızılay Kurumu başkanı, bu kurumun ana politikasının insani yardım hizmetlerini genişletmek için diğer ulusal toplumlarla iletişim ve etkili etkileşimi geliştirmek olduğunu belirtti.

IRNA’ya göre, Pir Hüseyin Kulivend, Pazar günü Tahran’da Uluslararası Kızılhaç Komitesi ofis başkanı ile bir araya geldi ve onu Hz. İsa Mesih’in (S) doğumu ve yeni yıl için tebrik etti ve Uluslararası Komite’ye, İran Kızılayı’na yaptığı yardımlardan dolayı teşekkür etti.

Kulivand, “İran Kızılayı”, “Uluslararası Kızılhaç Komitesi”, “Uluslararası Kızılay Dernekleri Federasyonu ve Uluslararası Kızılhaç Komitesi” arasında devam eden üçlü işbirliğine duyulan ihtiyacı vurguladı.

Uluslararası Kızılhaç’ın İran Temsilciliği Başkanı Johannes Brewer de insani yardım kuruluşlarının misyonunun ihtiyaç sahibi insanların yaşamlarını ve sağlıklarını desteklemek olduğunu belirterek, ”İran Kızılayı güçlü bir ulusal kurumdur ve biz bu kurumun deneyimlerini diğer ulusal kurumlara aktarmaya çalışıyoruz, tıpkı bu deneyimlerden yararlanmak ve öğrenmek istediğimiz gibi.” dedi.

Brewer, İran’a yönelik yasadışı yaptırımların ihtiyaç sahiplerine yapılan insani yardımları da olumsuz etkilediğini vurgulayarak, “İran yaptırımlarının çok çeşitli boyutları var ve bizim çabamız bu yaptırımları kaldırarak ihtiyaç sahiplerine yardım etmek” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 09 Ağustos 2022 (23) içerik yüklenmiştir.