İran

İran Meclis Başkanı Galibaf PUIC zirvesine katılıyor

İslami Şura Meclisi Başkanlık Divanı Sözcüsü Seyyid Nizameddin Musevi, Meclis Başkanı Muhammed Bakır Galibaf ve beraberindeki parlamenter heyet Türkiye’de düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği zirvesine katılacağını açıkladı.

Muhabirimizin haberine göre, Sözcü Musevi konu hakkında yaptığı açıklamada, İslami Şura Meclisi Başkanı Galibaf iki gün sürecek ziyareti sırasında PUIC zirvesine katılmanın yanı sıra zirveye katılan bazı İslam ülkeleri parlamento başkanları ile ikili görüşmelerde bulunacağını belirtti.

Sözcü Musevi şöyle ekledi:

Parlamentolar arası diplomasi ve özel sektörlere destek yoluyla komşu ülkelerle iktisadi ilişkilerin gelişmesine katkı sağlamak, 11. Meclis’in üzerinde durduğu önemli konulardan biridir. Galibaf’ın ziyareti sırasında İranlı ve Türk iş adamları ile görüşmek ve iki ülkenin özel sektörlerine destek vermek ve iktisadi ilişkilerde kolaylık sağlamak, ziyaretinin önemli gündemlerinden birini oluşturuyor.

16. İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği zirvesi Filistin, göç ve Afganistan gibi önemli gündem maddelerini ele almak üzere 9 ve 10 Aralık tarihlerinde Türkiye’nin ev sahipliğinde İstanbul’da düzenleniyor.

Başa dön tuşu
Bugün 14 Ağustos 2022 (25) içerik yüklenmiştir.