İranFilistinİşgalci İsrail Rejimi

İran, Mescidi Aksa’ya yönelik Siyonist İsrail saldırısını kınadı

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, Mescidi Aksa’da ibadet edenlere gaz bombası ve göz yaşartıcı gazla saldıran terör rejimi İsrail’i kınadı.

İran dışişleri bakanlığı sözcüsü Said Hatipzade, saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, “İran, Kudüs’teki işgalci rejimin Müslümanların ilk kıblesi olan Mescidi Aksa’ya saldırısını ve Ramazan ayının son Cuma günü Filistinli ibadet edenlerin şehit olup yaralamasını şiddetle kınıyor.” dedi.

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, “Bu savaş suçu, bütün dünyaya, gayri meşru Siyonist rejimin suçlu mahiyetini, ve uluslararası hukukun ve en temel ilkelerinin ihlalini gösterdiğini ve bunu durdurmak için acil uluslararası eylem ihtiyacını bir kez daha ispatlamıştır” dedi.

İranlı yetkili, İran İslam Cumhuriyeti’nin, insanlığa karşı bu tartışılmaz suçu kınayarak, bu olayın şehitlerinin ailelerine başsağlığı dilerken, Birleşmiş Milletler ve diğer uluslararası örgütleri bu savaş suçuyla mücadelede kesin görevlerini yerine getirmeye çağırdı.

İran Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, İran İslam Cumhuriyeti’nin kahraman Filistin halkının yanında gururla durduğunu belirterek, başta İslam ülkeleri olmak üzere tüm ülkeleri, tarihi görevlerini yerine getirmeye ve Siyonist saldırganlara karşı Filistin halkının yanında olmaya çağırdı.

Başa dön tuşu
Bugün 01 Ağustos 2021 (26) içerik yüklenmiştir.