İran

İran Ordusu Koordinatörü: Tatbikatların düzenlenmesi ülkenin savunma gücünü gösteriyor

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Komutanlığı Koordinatör Yardımcısı ve Ortak Tatbikat “Zülfikar 1400” Komutanı, “Askeri tatbikatlar, ülkenin savunma kapasitesini gösteriyor ve her yıl veya gerekli aralıklarla yapılıyor” açıklamasında bulundu.

İranlı Öğrenciler Haber Ajansı-İSNA’nın bildirdiğine göre Cuma günü, Amiral Habibullah Seyyari şunları da sözlerine ekledi: “Son tatbikatta, ordunun dört kuvveti -kara, deniz, hava, hava savunma kolları- için yaklaşık 150 senaryo ve 50 tatbikat tanımlandı ve uygulandı. ”
Donanmanın stratejik bir güç olarak önemini vurgulayan Amiral Seyyari, “İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Donanması açık denizlerde bulunuyor ve Aden Körfezi’nde korsanlık olgusuna karşı ulaşım hatlarını güvenli tutuyor.”dedi.

İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Ortak Tatbikatı “Zülfikar 1400″ Komutanı, denizde gücün gösterilmesinin Donanmanın operasyonel kabiliyetini gösterdiğini vurguladı ve şunları da sözlerine ekledi:” Deniz diplomasisi, ülkenin ekonomi alanında en büyük destekçisi olabilir ve denizde enerji ve mal taşımacılığı güvenliğini da garanti edebilir. “

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (28) içerik yüklenmiştir.