İran

İran ordusu ve devrim muhafızlarının azmi düşmanların oyunlarını bozdu

İran ordusu ve devrim muhafızları deniz kuvvetleri komutanları, deniz kuvvetlerinin azminin düşmanların heveslerinin kursaklarında kalmasına neden olduğunu söylediler.

İran devrim muhafızları deniz kuvvetleri komutanı tuğgeneral Alirıza Tengsiri, dün İran ordusu deniz kuvvetleri komutanı tuğamiral Hüseyin Hanzadi ile görüşmesinde, geçen hafta tatbikat sırasında deniz kuvvetlerinden 19 askerin şehadetinden dolayı taziyelerini bildirdi.

Tuğamiral Hanzadi, sözkonusu görüşmede, iki deniz kuvvetleri arasında güzel bir işbirliği ortamının olduğunu belirterek, bu güçlü işbirliğinin olumlu sonuçlarının olduğuna işaretle, ”İran ordusu ve devrim muhafızları ordusunun azmi ve kararlılığının düşmanların İran’a yönelik tehditleri ve heveslerinin kursaklarında kalmalarına neden olduğunu söyledi.

Bu arada İran devrim muhafızları ordusu deniz kuvvetleri komutanı tuğgeneral Tengsiri de, İran savunma ve caydırıcılık gücünün ülkenin birlik ve beraberliğinde olumlu etkisinin ve sonuçlarının olduğunu ve bu durumun da başkomutan İslam inkılabı rehberinin kararlı ve tedbire dayalı siyasetlerine borçlu olduğunu söyledi.

Tuğgeneral Tengsiri, Fars körfezi ve Umman denizinde hayatını kaybeden deniz güçleri şehitlerinin ise her zaman hayırla yad edileceklerini belirterek şehitler ülkenin iftiharları olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu
Bugün 26 Ocak 2022 (30) içerik yüklenmiştir.