HaberlerİranOrtadoğu

İran Pakistan’da terör saldırısını kınadı

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatipzade, Pakistan’ın Pişaver kentinde bir medreseye düzenlene ve bazı Pakistanlı vatandaşların ölümüne veya yaralanmasına yol açan terör saldırısını kınadı.

Salı günü Pakistan’ın Pişaver kentinde bir medreseye düzenlenen terör saldırısını kınayan Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Said Hatipzade, başta savunmasız çocuklar olmak üzere masum insanları katletmek, bu tür terör saldırılarını düzenleyenlerin hiç bir insani ve ahlaki ilkeyi tanımadıklarını gösterdiğini kaydetti.

Sözcü Hatipzade, son haftalarda bazı komşu ülkelerde düzenlenen güdümlü terör saldırıları bölgede dini ve etnik ihtilafları körüklemeyi amaçladığını belirterek, bu tür saldırılarla mücadele için bölge ülkeleri arasında çok yönlü iş birliği ve çaba şart olduğunu vurguladı.

Pakistan’ın Hayber Pahtunha eyaletinin Pişaver kentinde bir medreseye düzenlenen terör saldırısında en az 7 kişi hayatını kaybetti, 70 kişi de yaralandı. Şimdiye kadar hiç kimse veya örgüt bu saldırının sorumluluğunu üstlenmedi.

Hayber Pahtunha eyaleti Taliban, Sahabe ordusu ve Cemaat’ul Ahrar adlı terör örgütlerinin faaliyet yürüttüğü Pakistan’ın güvensiz eyaletlerinden biridir.

Başa dön tuşu
Bugün 28 Kasım 2020 (10) içerik yüklenmiştir.