İran

İran Petrol Bakanı Devrim Muhafızlarının gurur verici eylemini takdir etti

İran Petrol Bakanı, İslami İran Devrim Muhafızları Ordusuna hitaben yayınladığı mesajda, İran petrol tankeri yükünü Amerikan deniz korsanlarından kurtardığı için teşekkür etti.

Petrol Bakanlığı’na göre, İran petrol bakanı Cevad Ovci, mesajında, “İran halkının düşmanları, 13. hükümetin İran halkına hizmetlerini engellemek ve hükümetin yaptırım kuşatmasını kırmaya kararlı olduğunu ve İran petrol ve ürünlerinin ihracatında bir artışı bizzat gördüklerini ve bunu engelleyemeceklerinin pekala farkında olduklarını ve bundan dolayı da eskiden beri gelen düşmanca bir taktiğe başvurduklarını ama İran’ın bu gibi oyunları bozmaya devam edeceğini” söyledi.

Ovci, düşmanların bu taktiğinin İran Devrim Muhafızları’nın uyanıklığı, iradesi ve cesareti ile bozulduğunu belirterek şöyle dedi: “Petrol Bakanı olarak, bu deniz güçlerinin her birinin ellerinden öpüyorum ve İran petrol tankerini Amerikan korsanlarından kurtardığı için Devrim Muhafızları’na şükran ve takdirlerimi sunuyorum.”

Bilindiği gibi Devrim Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri, ABD’nin Umman Denizi’nde İran petrol tankerini çalma girişimini başarısızlığa uğrattı.

Devrim Muhafızları olayla ilgili görüntüleri ilk kez yayınladı.

Ülkenin güneyindeki Umman Denizi sularında İran petrolünü taşıyan bir tankere el koyan Amerika, İran petrolünü başka bir tankere yükleyerek, tankeri bilinmeyen bir yere yönlendirdi.

Başarılı bir heliborne operasyonları ile tanker gemisinin güvertesine inen Devrim Muhafızları askerleri söz konusu tankeri İran karasularına yönlendirdi.

Başa dön tuşu
Bugün 07 Aralık 2022 (17) içerik yüklenmiştir.