İran

İran Petrol Bakanı: OPEC Plus, tüketicilerin ihtiyaç duyduğu yakıtı sağlamaya hazır

İran petrol bakanı, 24. OPEC Plus Petrol Bakanları Toplantısında yaptığı açıklamada, ”OPEC Plus ülkeleri, piyasanın ve tüketicilerin ihtiyaç duyduğu her an hızlı ve güvenilir petrol tedariki için sorumluluk almaya hazır.” dedi.

CEvad Ovci, Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ve müttefiklerinin (OPEC Plus Koalisyonu) 24. Petrol ve Enerji Bakanları toplantısının dün sona ermesinin ardından yaptığı açıklamada, şubat 2022 için günlük 400.000 varil petrol üretiminin arttırılması kararının alındığını belirterek şöyle dedi: ”Teknik komitenin raporuna ve yapılan değerlendirmelere göre, dünya ekonomisi perspektifinden uzmanlar ve 2022 OPEC Plus ülkelerinde küresel petrol arz ve talebinin durumundaki belirleyici değişkenler, günlük üretimin 400.000 varil arttırılması kararı üzerinde anlaştılar.”

İran petrol bakanı açıklamasında ayrıca şöyle dedi: ”Elbette OPEC Plus, piyasa gelişmelerini sürekli olarak izlemektedir ve petrol piyasasında istikrarı korumak için gerekli önlemleri aldığını yinelemiş ve tüm üye ülkeler bu anlaşmanın başarılarını korumak için ortak çabalarını sürdürecektir.”

Başa dön tuşu
Bugün 07 Aralık 2022 (17) içerik yüklenmiştir.