İran

İran Sağlık Bakanı Nemeki: İran korona virüs salgınından etkilendiği zaman bize gülenlerin kendileri bu korkunç fırtınaya kapıldığını belirtti.

İran Sağlık Bakanı Said Nemeki, İran korona virüs salgınından etkilendiği zaman bize gülenlerin kendileri bu korkunç fırtınaya kapıldığını belirtti.

Bilim temelli bir firmanın ürettiği sağlık personeline özel kıyafetlerin görücüye çıktığı törende konuşan Sağlık Bakanı Nemeki, korona virüs salgını ile mücadelede en acı günler, salgınla en ön saflarda mücadele eden sağlık personeli korunmak için gerekli ekipmanları olmadığı ilk günler olduğunu belirtti.

Bakan Nemeki, o günlerde bazı malum çevreler medya organlarında İran’la alay ederek güldüklerini ve sıkıntıların doruğunda adeti kalbimize hançer sapladıklarını, fakat biz arzu etmediğimiz halde kendileri bu korkunç fırtınaya kapıldıklarınıve ancak o zaman İran milleti ve devleti nasıl bu hastalıkla mücadele ettiğini anladıklarını kaydetti.

Bakan Nemeki, bu ülkelerin hastane ve yatak imkanların İran’dan kat kat fazla olmasına rağmen, İran’da hiç bir hasta hastane kapasının ardında kalmadığını vurguladı

Başa dön tuşu
Bugün 27 Haziran 2022 (4) içerik yüklenmiştir.