İran

İran: Şehit Süleymani suikastının failleri cezalandırılmalı

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, General Kasım Süleymani suikastının faillerinin cezalandırılması gerektiğini vurguladı.

İran İslam Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı dün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ”ABD, General Süleymani’ye karşı korkakça bir terör eylemi yaparak Irak’ın egemenliğini açık bir şekilde ihlal ederek uluslararası kanunları ve BM bildirgesini ihlal etmiştir” dedi.

İran Dışişleri Bakanlığı, general Süleymani suikastının, ABD’nin kanunsuzluğunun tam anlamıyla bir göstergesi olduğunu açıklayarak, “Yetkililer bu eylemi adalete teslim edene kadar İran bu konuyu asla askıya almayacak” dedi.

(Bu arada İran Dış İlişkiler Stratejik Konseyi Başkanı Kemal Harrazi de, ABD güçlerinin bölgeden ihracının kesin hedef olduğunu ve İran’ın Şehit Süleymani’nin katillerinden intikamı için eylemlerinin devam edeceğini ve katillere daha sert tokatlar atılacağını söyledi.

Harrazi, bu hedefin gerçekleştirilmesi için aceleci ve hissi davranılmaması gerektiğini belirterek, uygun zamanda uygun eylemin ne olacağının belirlenmesi gerektiğini söyledi.

Şehit Süleymani terörünün hedefinin İran’ın arkasının boşaltılması olduğunu ifade eden Harrazi, bu terör müsebbiplerinin o şehidin düşünceleri arkasında herkesin olduğunu gördüklerini belirtti.

Başa dön tuşu
Bugün 22 Mayıs 2022 (22) içerik yüklenmiştir.