İran

İran Sınır Muhafaza Birliği Komutanı General Ahmet Ali Guderzi, eşkıyaların ve inkılap karşıtı teröristlerin faaliyet yürüttüğü kuzeybatı sınırında 240 adet silah ele geçirdiklerini açıkladı

İran Sınır Muhafaza Birliği Komutanı General Ahmet Ali Guderzi, eşkıyaların ve inkılap karşıtı teröristlerin faaliyet yürüttüğü kuzeybatı sınırında 240 adet silah ele geçirdiklerini açıkladı.
General Guderzi, Urumiye sınır muhafaza alayına bağlı güçler, sınırları tamamen kontrol altında tutma ve silah ve mühimmat kaçakçılığı ile mücadele çerçevesinde elektronik ve optik cihazları kullanmak ve istihbarat çalışması yürütmekle beraber, ülkeye illegal silah girişine müsaade etmediklerini belirtti.
General Guderzi, eşkıya ve inkılap karşıtı çetelerin faaliyet yürüttüğü kuzeybatı sınırlarında sınır muhafaza güçleri şimdiye kadar 240 adet kaçak silah ve bazı yedek parçalarından oluşan 6 kasa ele geçirdiğini kaydetti.
General Guderzi, sınır muhafaza birlikleri kaçan kaçakçıların izini sürme ve yakalama çalışması devam ettiğini ifade etti.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Mart 2023 (1) içerik yüklenmiştir.