İran

İran Sipahiler Ordusu’ nun yaptığı 2. Dev Savaş Gemisi yolda!

İran İslam Cumhuriyeti İslam İnkılabı Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri’nin tamamen yerli üretimi olan 2. Dev savaş gemisinin suya indirilmesi için günler sayılmaya başlandı.
Amerika ve hempalarının bütün yaptırımlara rağmen İran’ın askeri alanlardaki başarılarını kimse engelleyemiyor… İran Devrim Muhafızları Ordusu Deniz Kuvvetleri’nin harekat kabiliyetini artıracak “Şehid Mehdevi” adlı askeri lojistik destek gemisinin görüntüleri ilk kez medyaya servis edildi. İran Devrim Muhafızları donanmasına büyük katkı sağlayacak askeri geminin yapımının son aşamada olduğu bildiriliyor. Yeni askeri gemi, açık denizlerde özellikle Kuzey Hint Okyanusu, Babülmendeb Boğazı ve Kızıldeniz’de donanma kuvvetlerine ve savaş gemilerine destek sağlayacak. İran İslam Cumhuriyeti Devrim Muhafızları Ordusu, içinde gemisavar füzeler, helikopter, hızlı saldırı botları ve İHA’ların olduğu “Şehit Rudeki” adı çok amaçlı ilk dev savaş gemisini Kasım 2020’de envanterine katmış, bu haber başta terör ve işgal devleti Siyonist İsrail gelmek üzere Batı medyasında ses getirmişti. İran İslam Cumhuriyeti silahlı kuvvetlerinin en büyük askeri gemisi olan Makran da, Ocak 2021’de Güney filosunda göreve başlamış bulunuyor.

Başta ABD gelmek üzere AB ülkelerinin çoğunun uyguladığı kanun dışı ambargo ve yaptırımlara rağmen İran İslam Cumhuriyeti’nin ard arda sergilediği başarılar, dünya emperyalizmini ve bölgedeki kuklalarını her gün şaşkına çevirmeye devam ediyor.

Başa dön tuşu
Bugün 21 Temmuz 2024 (20) içerik yüklenmiştir.