Filistinİran

İran, Siyonist rejimin suçlamalarına kesin ve sert tepki gösterdi

Viyana’da İran’ın daimi temsilciliği vekili Siyonist rejim temsilcisinin İran karşıtı yalanlarını sert şekilde karşılık verdi.

BERCAM nükleer anlaşma ile ilgili Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı Yönetim Kurulu oturumu sırasında Siyonist rejimin temelsiz iddiaları ve suçlamalarına karşı Viyana’da İran’ın daimi temsilciliği vekili Muhammed Rıza Ga’ibi gösterdiği tepkide, Siyonist rejimin İran’ın barışçıl nükleer faaliyetleri hakkında uzun ve sıkıcı sahte bir hikaye ile yönetim kurulunun değerli vaktini ilk kez almadığını söyledi.
Ga’ibi şöyle devam etti: Daha iyisi ve daha ilginci, Siyonist rejim temsilcisinin yalanlar yerine bölgede işlediği vahşi cinayetleri, gizli nükleer programları ve nükleer bombaları veya diğer ülkelerin barışçıl nükleer tesislerine karşı terör saldırıları veye nükleer bilim insanlarına yönelik terör eylemleri hakkında konuşmasıydı.
Viyana’da İran daimi temsilciliği vekili sözlerinin devamında İsrail rejiminin hiç bir silahsızlanma veya silah kontrol anlaşmasına üye olmak ve nükleer tesisleri ve faaliyetlerinin tümünü Ajans’ın koruma anlaşmasına dahil etmek istememesinin komik olduğunu ifade ederek, “bu rejim gerçekleri çarpıtarak NPT’nin diğer üyeleri için vaaz verecek kadar küstahlaştığını” söyledi.
Ga’ibi, “İsrail’in yayılmanın önlenmesi ve güvenlik önlemleri sistemi ile ilgili vaazı, tıpkı bir mafya başkanının organize suçlarla mücadele yasalarının önemli hakkındaki vaazı gibidir” dedi.

Başa dön tuşu
Bugün 29 Kasım 2022 (10) içerik yüklenmiştir.