HaberlerİranOrtadoğu

İran Trump’ın tehditlerine itiraz etti

İran’ın BM daimi temsilcisi Macid Tahti Revançi, ABD Başkanı Donald Trump’ın İran İslam Cumhuriyeti’ni tehdit etmesine itiraz etti.

İran’ın BM daimi temsilcisi Tahti Revançi Salı günü BM Genel Sekreteri ve güvenlik konseyi başkanına yazdığı mektupta ABD Başkanı Donald Trump’ın İran İslam Cumhuriyeti’ni tehdit etmesi, BM bildirgesinin başta her türlü zora başvurmayı açıkça yasaklayan 2. maddesi olmak üzere bildirgenin ihlali olduğunu belirtti.

Amerika terör devletinin geçmişte İran’ı tehdit ettiği ve İslam İnkılabı Muhafızlar Ordusu Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani’ye suikast düzenlediğine işaret eden Tahti Revançi, BM güvenlik konseyinden Amerika’yı başka ülkeleri tehdit etmesi ve illegal uygulamaları ve sorumsuz politikalarına son vermeye zorlamasını istedi.

Tahti Revançi, Amerika terör devletinin İran’a karşı her türlü muhtemel maceracılığından beyaz saray sorumlu olacağını belirterek, İran İslam Cumhuriyeti kendi milletini, topraklarını ve çıkarlarını savunmakta asla tereddüt etmeyeceğini vurguladı.

Amerika Başkanı Donald Trump twitter hesabında Politico dergisinin “İran Amerika’nın Güney Afrika büyükelçisine suikast düzenlemek istiyor” yönündeki iddiasına işaret ederek, bu mesnetsiz iddiaların üzerine İran’ı tehdit etti. Oysa hem İran ve hem Güney Afrika yönetimi ortaya atılan iddiayı hemen tekzip etti.

Başa dön tuşu
Kapalı
Bugün 25 Eylül 2020 (21) içerik yüklenmiştir.