İranUmman

İran ve Umman dışişleri bakanları arasında telefon görüşmesi gerçekleşti

İran Dışişleri Bakanı Hüseyin Emir Abdullahiyan ve Umman Dışişleri Bakanı Bedr Elbusaidi yaptıkları bir telefon görüşmesinde, yaptırımların iptaline yönelik nükleer müzakerelerdeki son gelişmeleri ve iki ülke arasındaki çeşitli alanlardaki ilişkileri incelediler.

İRNA’ya göre, Pazar akşamı gerçekleşen bu telefon görüşmesinde Emir Abdullahiyan, İran İslam Cumhuriyeti’nin yaptırımları kaldırmak için müzakerelere girmesinden bu yana Umman’ın bu yöndeki çabalarını takdir etti.

Emir Abdullahiyan, ayrıca, iki ülkenin üst düzey yetkililerinin karar ve anlaşmalarının çeşitli ilişki sektörlerinde tam olarak işler hale getirilmesinin gerekliliğini vurguladı.

Bu telefon görüşmesinde Umman Dışişleri Bakanı İran’ın bölgedeki rolünü önemli olarak nitelendirdi ve bölgesel düzeyde işbirliğinin geliştirilmesine vurgu yaptı.

Umman dışişleri bakanı Bedr Elbusaidi de, iki ülke arasında anlaşmaya varma çabalarının devam etmesini önemli ve verimli olarak değerlendirdi.

Elbusaidi, Umman Sultanı ile İran Cumhurbaşkanı arasındaki son telefon görüşmesine atıfta bulunarak, Tahran’ın komşularıyla ilişkileri geliştirme ve bölgesel işbirliğini vurgulama konusundaki yapıcı politikasını övdü.

Başa dön tuşu
Bugün 30 Kasım 2023 (16) içerik yüklenmiştir.